Maison

Zapraszamy do naszych Social Media!

Title Image

Beautiful Blog

Home  /  Porady   /  Jak wybrać odpowiednie rolety, żaluzje i zasłony?

Jak wybrać odpowiednie rolety, żaluzje i zasłony?

Rolety, żaluzje i zasłony są subtelnymi, ale i niewątpliwie wyrazistymi dodatkami w naszych mieszkaniach. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie ochrony przed promieniami słonecznymi, a dzięki możliwości dopasowania poziomu nasłonecznienia wpływają one znacząco na rytm naszego życia. Jakie czynniki aranżacyjne należy zatem uwzględnić, aby zwiększyć komfort ich użytkowania?

Przemyślany wybór odnośnie designu, wymiarów i usytuowania

Rolety wewnętrzne (np. dzień noc, w kasecie) zajmują zdecydowanie mniej miejsca i można je optymalnie dopasować do danej przestrzeni nie pozostawiając prześwitów. Są one przykładem funkcjonalnego designu, który wymaga jednak precyzyjnych obliczeń, jeśli chodzi o ulokowanie takich elementów jak obudowa. Wybierając instalację dość ciężką (rolety rzymskie) wystrzegajmy się umieszczania osłony na sufitach podwieszanych i gipsowych.

Żaluzje wewnętrzne (z aluminium, drewna czy bambusa) pomagają uzyskać właściwy poziom nasłonecznienia (dzięki regulowanym paskom). Podobnie wygląda to w przypadku plis: Są one niezwykle uniwersalne, gdyż można je dowolnie przesuwać w świetle szyby i w ten sposób na bieżąco regulować dopływ światła do naszych pomieszczeń. Montując żaluzje i plisy w świetle szyby odmierzmy szerokość listwy, aby między innymi nie przesłonić wywietrznika. W przypadku instalacji wnękowych warto zawsze sprawdzić, ile miejsca zajmą one po zwinięciu, tak abyśmy mieli swobodny dostęp do okna lub drzwi tarasowych.

Zasłony (np. na flexach, taśmie marszczącej czy na kołach) dzięki wykonaniu z lekkich tkanin i dobrze dobranym mocowaniom nie obciążą instalacji nośnych. Przygotowane na wymiar (zasłony z wykończeniem zapewniającym ładne ułożenie tkaniny) nie tylko zadowolą nasze gusta, ale i idealnie wpasują się do naszej przestrzeni.

Gwarancja niezawodności w zaufanych rękach

Rolety, żaluzje i zasłony dzięki swoim wysokim walorom estetycznym upiększą każde mieszkanie i biuro. Aby wybrana instalacja zapewniła nam pełną wygodę użytkowania, zaufajmy profesjonalnym firmom świadczącym kompleksowe usługi w tym zakresie (pracownia artystyczna i szwalnia w jednym), które dopasują mechanizm, design i wymiary do naszych potrzeb oraz wesprą nas w kwestii montażu.

Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Dodaj komentarz